Novinky

Změna legislativy v oblasti povinného ručení

 

S účinností od 1. 4. byl schválen nový zákon o pojištění odpovědnosti z provozu vozidel. Tento zákon mimo jiné upravuje, která vozidla jsou povinna mít povinné ručení. Zjistěte, jak se zákon dotýká právě Vás.

S účinností od 1. 4. 2024 se povinnost sjednat povinné ručení vztahuje nově i k vozidlům, jejichž maximální konstrukční rychlost je vyšší než 25 km/hod nebo provozní hmotnost je vyšší než 25 kg a maximální konstrukční rychlost je vyšší než 14 km/h.

Zákon a povinnosti z něj vyplývající se tak dotýká stávajících i nových majitelů našich elektrických strojů.

Přinášíme Vám přehled pro naše jednotlivé stroje:

 

Elektrická tříkolka Advento

Výkon motoru 850 W, rychlost do 24 km/h.

 

 POVINNÉ RUČENÍ (zelená karta): ANO, POVINNÉ

 • Při žádosti o povinné ručení stačí doložit VIN, typ vozidla (YF-063) a obchodní značku vozidla (nákladní elektrická tříkolka Advento). Všechny potřebné informace naleznete v technické kartičce stroje.

SPZ: NE

ŘIDIČÁK: NE

 • Do rychlosti 25 km/h a výkonu motoru do 1kW není řidičské oprávnění nutné. Nad tyto údaje již být musí.

HELMA: ANO, DOPORUČENO

DŮLEŽITÉ INFO:

 • Při jízdě na veřejné komunikaci nesmí nikdo sedět na sklápěcím sedadle v korbě
 • Na sedadle řidiče může sedět pouze jeden člověk

 

Elektrická tříkolka Advento Maxi - BEZ SPZ

Výkon motoru 850 W, rychlost do 24 km/h.

 

POVINNÉ RUČENÍ (zelená karta): ANO, POVINNÉ

 • Při žádosti o povinné ručení stačí doložit VIN, typ vozidla (YF850DZH) a obchodní značku vozidla (Advento Maxi). Všechny potřebné informace naleznete v technické kartičce stroje.

SPZ: NE 

 • Zákazník bez SPZ se při případné kontrole prokáže technickou kartičkou a prohlášením o shodě.

ŘIDIČÁK: NE

 • Do rychlosti 25 km/h a výkonu motoru do 1kW není řidičské oprávnění nutné.

HELMA: ANO, DOPORUČENO

DŮLEŽITÉ INFO:

 • Při jízdě na veřejné komunikaci nesmí nikdo sedět na sklápěcím sedadle v korbě
 • Na sedadle řidiče může sedět pouze jeden člověk.

 

Elektrická tříkolka Advento Maxi  - S SPZ

Výkon motoru 850 W, rychlost do 24 km/h.

 

POVINNÉ RUČENÍ (zelená karta): ANO, POVINNÉ

 • Při žádosti o povinné ručení stačí doložit VIN, typ vozidla (YF850DZH) a obchodní značku vozidla (ADVENTO MAXI). Všechny potřebné informace naleznete v COC.

SPZ: ANO

 • Při žádosti o přihlášení na SPZ je nutné na stroj přidělat hliníkový štítek, doložit certifikát, kupní smlouvu a povinné ručení. Dále jste povinni obstarávat pravidelnou technickou prohlídku, přičemž u nového vozidla se koná po 6 letech, dále po 4 letech.

ŘIDIČÁK: ANO

 • Při přihlášení na SPZ je vyžadováno řidičské oprávnění typu AM, B

HELMA: ANO, POVINNÉ

 • V případě přihlášení na SPZ je nošení přilby povinné

DŮLEŽITÉ INFO:

 • Při jízdě na veřejné komunikaci nesmí nikdo sedět na sklápěcím sedadlo v korbě.
 • Na sedadle řidiče může sedět pouze jeden člověk

 

 

Elektrický čtyřkolový skútr 4GO

Výkon motoru 500 W, rychlost do 24 km/h.

  

POVINNÉ RUČENÍ (zelená karta): ANO, POVINNÉ

 • Při žádosti o povinné ručení stačí doložit VIN, typ vozidla (XL-4L) a obchodní značku vozidla (elektrický čtyřkolový skútr). Všechny potřebné informace naleznete v certifikátu. K pojištění doložit technickou kartičku a shodu.

SPZ: NE, NENÍ POVINNÉ

 • Není vyžadováno ani na veřejné komunikaci, a to díky výkonu motoru do 1kW a rychlosti do 24 km/h

SPZ: ANO, NA PŘÁNÍ

 • Při žádosti o přihlášení na SPZ je nutné doložit certifikát, kupní smlouvu a povinné ručení. Zároveň je nutné si pravidelně obstarávat technickou prohlídku, u nového vozidla po 6 letech, dále po 4 letech.

ŘIDIČÁK: NE

 • Do rychlosti 25 km/h a výkonu motoru do 1kW není řidičské oprávnění nutné.

HELMA: ANO, DOPORUČENO

 

 

Push Mini, Maxi

POVINNÉ RUČENÍ: NE

HELMA: ANO, DOPORUČENO

 

Push Maxi 16 Pro a Push Maxi 18 Pro

POVINNÉ RUČENÍ: NE

HELMA: ANO, DOPORUČENO

 

 

Postup při vyřízení SPZ

 • Zavolejte na tel. číslo sl. Ježkové, +420 601 384 161, která vozidlo zaeviduje do sytému DTP
 • Zajděte následně na příslušný dopravní úřad kdekoliv v ČR a k žádosti o SPZ předložte COC list Vašeho vozidla, kupní smlouvu (fakturu) a sjednané povinné ručení
 • Vyčkejte na vydání SPZ od úřadu

 

 

Tříkolky Advento MAXI v záři světových reflektorů

V listopadu se konal v německém Hannoveru největší evropský veletrh zemědělské techniky AGRITECHNICA. Události světového dopadu se zúčastnila i naše firma a na akci jsme přivezli dva modely užitkových tříkolek Advento MAXI.

Během osmi dnů navštívilo veletrh téměř půl milionu osob ze 149 zemí, ve 32 výstavních halách vystavovalo 2 800 vystavovatelů z 52 zemí a Energy Adventure bylo mezi nimi.

„Důvodem, proč jsme se rozhodli akce zúčastnit, je podpořit vnímání značky v západní Evropě a nalézt případné zájemce o spolupráci v oblasti prodeje a servisu strojů. Expanzi na zahraniční trhy jsme úspěšně zahájili v roce 2021, od té doby se nám podařilo proniknout do 9 zemí včetně SRN a export nyní představuje až 40 % roční produkce. Našim dlouhodobým cílem je posilovat pozice v zahraničí a německý trh je v rámci naší produktové nabídky strojů velkou příležitostí,“ říká Jan Berka, jednatel Energy Adventure s.r.o.

Odborné i laické veřejnosti se představily hned dva modely užitkových tříkolek Advento MAXI.

Zelený model byl vybaven redukcí rychlosti „gear“, terénními koly a hydraulickým zvedákem korby, pro usnadnění vyklopení těžkého břemene. Černý model pak disponoval sklápěcím sedadlem a druhým setem baterie pro delší pracovní výkon. Abychom lépe kolemjdoucím představili odolnost našich strojů, zatížili jsme jeden stroj navíc závažím o hmotnosti 150 kg.

A výsledek? O stroje byl neutuchající zájem. Nesmělé úsměvy při spatření strojů záhy vystřídalo nadšení a údiv nad výkonem, silou a cenou stroje. Během akce jsme rozdali nespočet letáků, navázali kontakty s desítkami zájemců o partnerství, a ještě dnes zpracováváme poptávky po prodeji.

Zelená cesta Energy Adventure

Udržitelnost a ochrana životního prostředí jsou témata, kterým věnujeme jako společnost maximální pozornost, stejně jako minimalizaci negativních vlivů na ně. Naše stroje jsou vyvíjeny a montovány s důrazem na šetrnost k životnímu prostředí. I proto jsme se stali účastníky kolektivních systémů pro oblasti ekologické likvidace baterií, elektrozařízení a pneumatik.

Co to pro běžného uživatele našich strojů znamená?

Vyřazené, či poškozené baterie, elektrozařízení, či pneumatiky mohou nyní bezplatně odevzdat v jakémkoliv sběrném místě předmětných systémů nebo i na naší provozovně v Buku u Milína.

V rámci baterií jsme součástí systému ECOBAT, v oblasti elektrozařízení pak systému ASEKOL a u pneumatik ELTMA.

Více o našich ekologických aktivitách a přehled sběrných míst najdete na našem webu v sekci Ekologie zde: https://www.energyadventure.eu/ekologie/

Energy Adventure se představí na Agritechnice (SRN)

Energy Adventure se ve své premiéře zúčastní od 12. 11. do 18. 11. veletrhu světového významu Agritechnica. Na výstavišti v Hannoveru v hale 27 na ploše E26 představíme svou vlajkovou loď, elektrickou tříkolku ADVENTO MAXI. Všichni jste k nám na stánek srdečně zváni.

„Důvodem, proč jsme se rozhodli zúčastnit této významné události celoevropského dosahu, je podpořit vnímání značky v západní Evropě a nalézt případné zájemce o spolupráci v oblasti prodeje a servisu strojů. Expanzi na zahraniční trhy jsme úspěšně zahájili v roce 2021, od té doby se nám podařilo proniknout do 9 zemí včetně SRN a export představuje až 40 % roční produkce. Našim dlouhodobým cílem je posilovat pozice v zahraničí a německý trh je v rámci naší produktové nabídky strojů příležitostí,“ říká Jan Berka, jednatel Energy Adventure s.r.o.

Na výstavišti se v hale 27 na ploše E26 se mohou návštěvníci osobně seznámit s ADVENTO MAXI, které je spolehlivou, univerzální elektrickou pracovní tříkolku nenáročnou na údržbu. K vidění budou hned dva modely tohoto oblíbeného stroje.

Všichni jste na stánek Energy Adventure srdečně zváni.

sirkova pozvanka Agritechnika cz

Za vzrušující projížďkou na PUSH do Karlových Varů

O nadcházející sobotě, 29. 7. 2023, proběhne další zastávka dětského festivalu Fesťáček, tentokrát v Karlových Varech. A zábavná atrakce v podobě možnosti projížďky dětí na e-motorkách PUSH bude u toho. Přijďte s Vašimi dětmi a nechte je, aby si užili radost z jízdy. Navíc během akce můžete dětské e-motorky PUSH pořídit se slevou 10 %.

 „Festival Fesťáček zavítal od června již do řady českých měst a za tu dobu si e-motorky PUSH vyzkoušely tisíce dětí. Každé z nich bylo z jízdy nadšené. Rodiče jsou většinou překvapeni, že takový stroj pro děti na trhu je, a ke všemu za přijatelnou cenu,“ shrnuje dosavadní průběh akce Jan Berka, jednatel Energy Adventure s.r.o. a dodává: „I proto pokračujeme naši pouť s Fesťáčkem a už nyní se těším na setkání s dětmi a rodiči z Karlových Varů a okolí.“

V sobotu 29. 7. od 9:00 v areálu Rolava budou moci malí návštěvníci otestovat dětské e-motorky PUSH na stánku českého výrobce užitkových elektrických vozidel Energy Adventure. Kdo přijde, neprohloupí, získá totiž také možnost si pořídit dětské vozítko se slevou 10 %.

A pokud máte duši podnikatele, nebo si chcete jen během léta zajímavě přivydělat bez nutnosti počáteční investice, chcete zůstat časově flexibilní a být sám sobě pánem, pak se seznamte s projektem PUSHNI to s námi, v rámci, kterého umožňujeme zájemcům provozovat vlastní dětské atrakce napříč republikou. Stačí, když nám nezávazně napíšete na e-mail: obchod@energyadventure.eu nebo zavoláte na číslo: 00420 602 487 299 a my se Vám ozveme s bližšími informacemi.

20230729_Fesťáček KV 1

20230729_Fesťáček KV 2

5 položek celkem
×

Splátková kalkulačka ESSOX