Elektrická čtyřkolka vrátí seniorům svobodu pohybu

Když jsme zdraví, ani si neuvědomujeme, že může být překonávání vzdáleností po městě problém. Nastoupíme do autobusu či tramvaje a kam potřebujeme v klidu dojdeme. Jenomže s přibývajícími léty nebo po úrazu může být tento „normál“ najednou pryč. Abyste se vy nebo vaši blízcí nemuseli vzdávat samostatnosti, jsou tu elektrické tříkolky a čtyřkolky.

 

Právě samostatný pohyb vnímají senioři a lidé s pohybovými problémy jako největší problém. Neustále se musí spoléhat na okolí, které je dopravuje z bodu A do bodu B. Tak samozřejmá věc, jako si sám dojít na nákup nebo k lékaři pro ně znamená stres. Většina z nich má totiž pocit, že svou rodinu a blízké obtěžuje nebo, že jim přidělává starosti, i když to tak ve skutečnosti není.

 

Svoboda pohybu

Díky elektrickým vozítkám pro seniory se však mohou zase svobodně pohybovat po městě, obchodech i v přírodě. Kromě toho, že se opět stanou mobilními, vrátí se jim i tolik vytoužená svoboda a nezávislost. Oproti elektrickým vozíkům pro seniory mají elektrické čtyřkolky celou řadu výhod. Jsou užší, tudíž s nimi bez problémů projedete uličkou v obchodě nebo chodbou u vás doma. Lépe se s nimi manévruje a na jedno nabití mají dojezd až 40 km.

 

Nemusíte se obávat, že by vás čtyřkolka neuvezla, její maximální provozní nosnost obvykle bývá 140 kg. To znamená, že s klidem můžete na procházce svézt i vnoučata, která si takovou jízdu rozhodně nenechají ujít.

 

Bezpečně a rychle po městě i do přírody

Nemusíte se bát, že byste se městem řítili nějakou závratnou rychlostí, zpravidla mívají elektro skútry maximální rychlost 25 km/hod, což je tak akorát pro rychlejší přesun po městě, ale jet můžete samozřejmě i pomaleji, záleží na vašem uvážení, schopnostech a sebevědomí.

 

Skvělé je, že k provozu elektročtyřkolky nepotřebujete řidičské oprávnění, ani jiné potvrzení, jezdit na ní opravdu mohou úplně všichni. Díky kvalitním nafukovacím pneumatikám si tak můžete užívat i procházky s přáteli a rodinou po parku nebo v lese. Ideální jsou pro ně však lehčí terény a zpevněné cesty.

 

Když se tedy rozhodnete, že je elektrická čtyřkolka pro vás to pravé, měli byste si promyslete několik zásadních věcí:

 

1.      Jak daleko a v jakém terénu budete jezdit?

Jiný typ se hodí do interiéru lázeňských domů, bytů a domovů důchodců a jiný je potřeba do terénu. Interiérové skútry jsou skladné, vejdou se do výtahu a můžete je s klidem parkovat doma, ale na druhou stranu si neporadí s obrubníky a mají na jedno nabití dojezd kolem 10 až 15 km.

 

Když se chcete s čtyřkolkou vydávat ven, bude lepší pořídit si městský skútr, který si poradí s nižšími obrubníky, kočičími hlavami a lehčím terénem. Obvykle na jedno nabití ujedou 20 až 40 km. Komplikovanější však bývá jejich skladování.

2.      Tříkolka nebo čtyřkolka?

Tříkolky jsou obratnější a lépe se s nimi manipuluje, ale čtyřkolky jsou zase stabilnější v terénu, kde je sklon. Při nákupu byste měli tedy zvážit i tento parametr.

3.      Kde budete skútr skladovat?

Místo, kde budete mít uskladněnou elektročtyřkolku by mělo být suché, kryté a měl by tam být přívod elektrického proudu. Změřte si šířku dveří a ověřte, že se pohodlně dostanete do výtahu nebo do garáže.

4.      Budete vozit čtyřkolku autem?

Některé čtyřkolky se dají pohodlně rozložit a převážet, ale větší skútry se do auta nevejdou. Je proto nutné se rozhodnout před nákupem, jaké máte preference.

5.      Tělesné proporce

Tříkolky a čtyřkolky mají svou maximální hmotnost, při nákupu byste měli vzít v potaz i to, jestli má skútr dostatečnou nosnost.

 

Parametrů, které byste měli vzít při výběru v úvahu je jistě ještě mnohem víc, ale tyto základní vám pomohou rozhodnout se tak, abyste nelitovali a užili si každý den mnoho a mnoho šťastných kilometrů.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení